Sağlık ve Tıpta Uzmanlık Tezleri

Sağlık ve Tıpta Uzmanlık Tezleri Nasıl Hazırlanır

Sağlık ve Tıpta Uzmanlık Tezleri Nasıl Hazırlanır:

Sağlık Bilimlerinde tezler, Tıpta Uzmanlık

Tüzüğüne göre asistanların uzmanlık sınavına girebilmeleri için uzmanlık dalına ait bir konu üzerinde hazırladıkları tezler ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı değişik fakültelerin anabilim ve bilim dallarında yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin bitirme tezleri ve projeleri olmak üzere iki başlık altında toplanabilir.

Tez hangi başlık altında olursa olsun bir takım değişmez kurallar içerir. Öncelikle çalışmaya esas oluşturacak neden yapılacağı ve nasıl yapılacağı önceden belirlenen özgün araştırma konusu belirlenir.  Konu ile ilgili akademik kurul, etik kurul gibi resmi prosedürlerin akabinde veri toplama aşamasına geçilir.

Tez hazırlama aşamasındaki kişi tezini değişik nedenler ile toparlayamaz ise ki Türkiye’de fakültelerin lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki müfredatlarında makale nedir?, bilimsel makale nasıl yazılır?, araştırma nasıl yapılır? ı anlatan dersler bulunmamaktadır. Bu nedenle pek çok öğrenci tez yazımı sırasında yardım talebinde bulunmaktadır.

Tez hazırlamanın bilimsel ve biçimsel olmak üzere iki temel öğesi bulunmaktadır. Bilimsel içeriğe ait veriler tezi yapan kişiler tarafından sağlanmalıdır. Tezin biçimsel ölçütleri (tez yazım kuralları) ise Fakülte Dekanlığı veya Sağlık Bilimleri Enstitü’leri tarafından tanımlanmaktadır.

Tez hazırlarken fakültelere göre değişiklik göstermekle birlikte dış ve iç kapak, kabul ve onay sayfası, içindekiler, şekil, resim, grafik ve tablolar özet, giriş, genel bilgiler, gereç ve yöntem, istatistiksel analiz, bulgular, tartışma ve kaynakları içeren standart bir şablon bulunmaktadır.

Talep edilen tez/projeyi hazırlarken tezi için yardım talep eden kişi ile yeterli iletişim kurmak, ne istediğini anlamak, elinde tez yazabilmek için gerekli bilimsel veri olup olmadığını ayrıntılı olarak sorgulamak önemlidir. Tez yazımı kabul edildikten sonra içindekiler ve 1-2 sayfalık giriş bölümü yazılmalı, talep eden kişiden değerlendirmesi istenmeli, onay akabinde diğer bölümlere geçilmelidir.

Tıpta Uzmanlık Tezleri

Tezin, giriş, genel bilgiler bölümü konu ile ilgili güncel literatürler gözden geçirilerek yazılmalıdır. Sağlık bilimleri alanında literatür taraması için pubmed, ISIweb en sık kullanılan veri tabanlarıdır. Giriş ve genel bilgiler yazıldıktan sonra gereç ve yöntem, bulgular, istatistiksel analiz bölümleri yazılmalı, bu bölümdeki verilerin bir biri ile çelişmemesine dikkat edilmelidir. Akabinde tartışma bulgular bölümü dikkate alınarak kurgulanmalıdır.

Sağlık ve Tıpta Uzmanlık Tezleri Nasıl Hazırlanır: 

Son yıllarda intihal olaylarını minimuma indirmek, daha özgün eserler ortaya konulmasını sağlamak için fakülteler tez/projelerde intihal yüzdelerini belirlemiş veya belirlemeye devam etmektedirler. Genellikle kabul edilen oran %18-35 arasında değişmektedir. Tez yazımı sırasında bu yüzdelere dikkat edilmesi, tez bittikten sonra inhendicate gibi değişik veri tabanlarından yararlanarak alıntı yüzdesinin belirlenmesi gereklidir.

Sonuç olarak tez yazmak bilimsel ve teknik içeriği ile oldukça deneyim gerektiren bir iştir.

Tez yazdırmak isteyen bireyde bu işin hem düşünsel hem de bedensel emek gerektirdiğine dair algı oluşturmak bu yönde hizmet veren merkezlerin çalışma prensipleri içinde olması bu kişilerin kariyer planlamasına katkı sunacaktır.

Danışmanlık hizmetimiz; 5846 sayılı Fikri ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında danışmanlık hizmeti sunmaktır. İletişim araçlarından bizimle irtibata geçebilir, bundan sonraki süreçte danışman arkadaşlarımız sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır. Danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için ekibimize iletişim bölümündeki formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili en kısa zamanda sizlere dönüş yapılacaktır.

 

Tezprojedunyasi.com Menüler Hizmetlerimiz Bizi Takip Edin Güvenlik Belgeleri
Hakkımızda
İletişim
Hesabım
Yardım
Sipariş Ver
Hizmet Sözleşmesi
Çalışma Takip
Gizlilik Politikası
Teslimat ve İade
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Online Destek (Ticket) Sistemi
 

 

 

 

 

 

 

Anasayfa
Hakkımızda
İletişim
S.S.S.
Hizmetlerimiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bitirme Tezi
Bitirme Projesi
Doktora Tezi
İstatistik Analiz
Literatür Tarama
MBA Tezi
Makale Hazırlama
Master Tezi
Proje Ödevi
Sunum Hazırlama
Tez Dizgi Hizmeti
Tez Ödevi
Tezsiz Yüksek Lisans Projesi
Sağlık ve Tıpta Uzmanlık Tezleri
Yüksek Lisans Tezi
Tezsiz Yüksek Lisans Projesi

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Google+
Instagram
YouTube

Abone Olmayı Unutma!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tez danışmanlığı tez hizmetleri ödev hazırlama danışmanlığı proje danışmanlığı bitirme ödevi danışmanlığı tez yazdırma tez hazırlama tez yazım fiyatları parayla tez yazdırma tez danışmanlık tez merkezi tez siteleri tez danışmanlığı tez hizmetleri tez yazdırma ücretleri tez fiyatları tez destek yüksek lisans tezi danışmanlığı doktora tezi danışmanlığı yüksek lisans tezi yazdırma doktora tezi yazdırma tez veri analizi tez hazırlanır tez yazılır Tıp İktisat Ekonomi İşletme Mühendislik Güzel Sanatlar Arkeoloji Jeoloji Edebiyat İngilizce İnşaat Mühendisliği Elektronik Mühendisliği Matlab Sosyoloji Makine Mühendisliği Felsefe Tarih Politika Uluslararası İlişkiler Eğitim bilimleri Sağlık Yönetimi Hemşirelik Beslenme Kimya Fizik Biyoloji Sinema Drama Pazarlama Ekonometri İnsan Kaynakları Istatistik SPSS Endüstri Gıda Ziraat Deprem Mühendisliği Osmanlı Tarihi Uluslararası İlişkiler Mekatronik Hukuk Ulaştırma Mühendisliği Çevre Mühendisliği Bilgisayar mühendisliği, Tüm programlama dilleri, Eğitim Bilimleri, İşletme, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Ekonomi-İktisat, İlahiyat, Tıp, Tıp-Hemşirelik Uzmanlık, İnşaat Mühendisligi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Endüstri Mühendisliği, Finans- Bankacılık, Çalışma Ekonomisi, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Medya-İletişim, Ziraat-Tarım, Arkeoloji, Biyoloji, Fizik, Kimya, Sanat Tarihi, Müzik ve Müzikoloji, Mimarlık Tezleri, Matlab Projeleri, Türk Dili Edebiyatı , Uluslararası İlişkiler Siyaset ve Politika , Ekonometrik Analiz ve Modelleme , SPSS İstatistik Analiz , Makine Mühendisliği, Kamu Yönetimi