Bitirme Projesi

Üniversitede bitirme projesi nedir, nasıl yapılır?

Üniversite bitirme projesi üniversite öğrencilerinin mezun olacakları son yıl 2. Dönem aldıkları bir ödevdir. Üniversite bitirme projesi mezun olunacak yılın 2. Dönenimde bölüm hocalarından alınan ödevin veya projenin yapılması ile gerçekleşir.

Her üniversite öğrencisinin bir bitirme projesi hocası olur. Bu hoca bölüm hocası olup seçiminde üniversiteden üniversiteye değişir. Bazı bölümlerde hocaları öğrenciler seçerken bazı bölümlerde öğrencileri hocalar seçmektedir.

Mezun olunacak yılın 2. Döneminde alınan bitirme projesi dersinin belirli bir kredisi olup bu bitirme projesinden geçemeyen öğrenciler üniversiteden mezun olamazlar.

Bitirme projesi hocaları öğrencisine dilediği bir konunun araştırılmasını isteyecektir. Bu araştırma sürecinde her hafta resmi olmayan görüşmelerle bitirme projesi hocasına bilgi verilmekte, tavsiyeleri alınmakta ve bitirme projesi ile alakalı haftalık çalışmalar aktarılmaktadır. 1 dönem boyunca yapılan araştırmalar neticesinde son hali ile bitirme projesi hocasının onayı alınarak 2 nüsha halinde çıktısı alınmakta ve hocaya teslim edilmektedir. Daha sonra bitirme projesi bölüm hocalarının önünde slaytlarla sunumu yapılmakta ve mülakat tarzı bir sunumla hocalar bilgilendirilmektedir.

Bölüm hocalarının ve özellikle bitirme projesinin direktifleri ve onayı ile bitirme projesi dersinden geçilir e mezuniyete hak kazanılır.

Bitirme projesi içeriği hocanın istediği gibi olacaktır. Bu içerikte grafikler, haritalar, istatistikler, resimler, araştırmalar, makaleler, tarihi vakalar, coğrafi kesitler gibi konuyla alakalı olan her şey aklınıza gelebilir. İçerik konu ve bitirme hocasının tavsiyeleri ile yapılır.

Eğer bitirme projesi hoca tarafından kabul edilmez ise aynı konu veya başka bir konu hakkında bir sonraki dönem tekrar araştırma yapılır. Hoca seçiminde aynı hocadan olabileceği gibi farklı bir hoca ile 2. Kez bitirme projesi dersi alınır ve devi hazırlanır.

 

Danışmanlık hizmetimiz; 5846 sayılı Fikri ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında danışmanlık hizmeti sunmaktır. İletişim araçlarından bizimle irtibata geçebilir, bundan sonraki süreçte danışman arkadaşlarımız sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır. Danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için ekibimize iletişim bölümündeki formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili en kısa zamanda sizlere dönüş yapılacaktır.

 

Tezprojedunyasi.com Menüler Hizmetlerimiz Bizi Takip Edin Güvenlik Belgeleri
Hakkımızda
İletişim
Hesabım
Yardım
Sipariş Ver
Hizmet Sözleşmesi
Çalışma Takip
Gizlilik Politikası
Teslimat ve İade
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Online Destek (Ticket) Sistemi
 

 

 

 

 

 

 

Anasayfa
Hakkımızda
İletişim
S.S.S.
Hizmetlerimiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bitirme Tezi
Bitirme Projesi
Doktora Tezi
İstatistik Analiz
Literatür Tarama
MBA Tezi
Makale Hazırlama
Master Tezi
Proje Ödevi
Sunum Hazırlama
Tez Dizgi Hizmeti
Tez Ödevi
Tezsiz Yüksek Lisans Projesi
Sağlık ve Tıpta Uzmanlık Tezleri
Yüksek Lisans Tezi
Tezsiz Yüksek Lisans Projesi

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Google+
Instagram
YouTube

Abone Olmayı Unutma!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tez danışmanlığı tez hizmetleri ödev hazırlama danışmanlığı proje danışmanlığı bitirme ödevi danışmanlığı tez yazdırma tez hazırlama tez yazım fiyatları parayla tez yazdırma tez danışmanlık tez merkezi tez siteleri tez danışmanlığı tez hizmetleri tez yazdırma ücretleri tez fiyatları tez destek yüksek lisans tezi danışmanlığı doktora tezi danışmanlığı yüksek lisans tezi yazdırma doktora tezi yazdırma tez veri analizi tez hazırlanır tez yazılır Tıp İktisat Ekonomi İşletme Mühendislik Güzel Sanatlar Arkeoloji Jeoloji Edebiyat İngilizce İnşaat Mühendisliği Elektronik Mühendisliği Matlab Sosyoloji Makine Mühendisliği Felsefe Tarih Politika Uluslararası İlişkiler Eğitim bilimleri Sağlık Yönetimi Hemşirelik Beslenme Kimya Fizik Biyoloji Sinema Drama Pazarlama Ekonometri İnsan Kaynakları Istatistik SPSS Endüstri Gıda Ziraat Deprem Mühendisliği Osmanlı Tarihi Uluslararası İlişkiler Mekatronik Hukuk Ulaştırma Mühendisliği Çevre Mühendisliği Bilgisayar mühendisliği, Tüm programlama dilleri, Eğitim Bilimleri, İşletme, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Ekonomi-İktisat, İlahiyat, Tıp, Tıp-Hemşirelik Uzmanlık, İnşaat Mühendisligi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği , Endüstri Mühendisliği, Finans- Bankacılık, Çalışma Ekonomisi, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Medya-İletişim, Ziraat-Tarım, Arkeoloji, Biyoloji, Fizik, Kimya, Sanat Tarihi, Müzik ve Müzikoloji, Mimarlık Tezleri, Matlab Projeleri, Türk Dili Edebiyatı , Uluslararası İlişkiler Siyaset ve Politika , Ekonometrik Analiz ve Modelleme , SPSS İstatistik Analiz , Makine Mühendisliği, Kamu Yönetimi